CORRECTION

CORRECTION
VerTeDance & JIŘÍ HAVELKA & CLARINET FACTORY – ÇEK CUMHURİYETİ


İleriye gitmek için çok çaba sarf etseniz de ilerleme kaydedemediğiniz bir dünya düşünün. Ödüllü çağdaş dans grubu VerTeDance özgürlüğün ve karar alma gücümüzün yoksunluğu ve toplumdan uzak yaşama hakkında son derece güzel dokunaklı bir performans hazırladı. Clarinet Factory’nin canlı, modern ve minimalist soundtracki akışkan bir gerilim kurarken, dansçılar kendi gölgeleri etrafında dolanıyorlar.
Refleksler, eğilip bükülmeler, itmeler, devrilmeler ve düşmeler – tüm dengesizlikler düzeltiliyor ve tekrar dengeye döndürülüyor. Teatral, koreografik anlar ve örtülü mizahla beraber, Correction özgürlüğe ulaşmanın çok defa, kayıpla el ele olduğunu gösteriyor. Ancak her şeyden önemlisi, karar verme için özgürlüğün olmamasının aynı zamanda konfor, rahatlama, aşinalık, teslimiyet – ve hatta mutlulukla sonuçlanabileceğini de gösteriyor.

Yöneten: Jiří Havelka
Dans: Jana Novorytová, Veronika Knytlová, Helena Arenbergerová, Jaro Ondruš, Michael Vodenka, Soňa Ferienčíková, Robo Nižník
Canlı Müzik: Clarinet Factory
Işık Tasarımı: Katarína Ďuricová
Kostüm ve Dekor Tasarımı: Dáda Němeček
Yapımcı: VerTeDance, danceWATCH – Karolína Hejnová
Destekleyenler: Prague City Hall, Ministry of Culture Czech Republic, Foundation Život Umělce, MET-ROSTAV a.s., Tanec Praha NGO / Ponec – Dance Venue, Čtyři dny z.s. and ALT@RT z.s.